آموزش مطالب مربوط به فناوری اطلاعات

چرا باید به فکر خرید قاب گوشی باشید؟

گوشی‌های هوشمند با تمامی امکاناتشان، آسیب‌پذیری زیادی دارند و هرلحظه ممکن است از دستان شما روی زمین رها شوند. بنابراین، مهم‌ترین گجت هوشمند زندگی ممکن است خیلی راحت در عرض چند ثانیه نابود شود و تمامی عکس و فیلم‌هایی که با دوستان و خانواده‌ی خود داشتید نیز از بین برود. از آنجایی که هرروز به ظرافت گوشی‌های هوشمند افزوده می‌شود، به نظر می‌رسد قاب و گلس گوشی از مهم‌ترین لوازم جانبی گوشی‌های هوشمند امروزی باشند. مهم نیست که چه گوشی را خریداری کرده باشید، مهم این است که بتوان به بهترین شکل ممکن از گوشی خود محافظت کرد چون قیمت قاب موبایل با توجه به نوع آن متفاوت است. 

مزایای استفاده از قاب گوشی

بدون شک واضح‌ترین فایده‌ی داشتن قاب گوشی، محافظت از گوشی در برابر ضربه و خط و خش است. معمولاً برای همه اتفاق می‌افتد که گوشی از دستشان بیافتد و مسئله این است که معمولاً گوشی‌های هوشمند به راحتی از دست سر می‌خورند، حتی ممکن است شخص دیگری به دست ما ضربه بزند و گوشی روی زمین بیافتد و یا حتی ممکن است گوشی از روی میز سر بخورد و با شدت زیادی به زمین اصابت کند. اگر جزو کسانی باشید که گوشی‌شان روی زمین افتاده، احتمالاً حس بسیار بدی را از آن لحظه به یاد می‌آورید. آیا واقعاً قاب گوشی می‌تواند در این مواقع خیال شخص را راحت کند و از خسارات گران قیمت جلوگیری کند؟

در واقع صدمه دیدن گوشی به موارد زیادی بستگی دارد. در برخی مواقع شدت ضربه زیاد نیست و حتی آسیبی به گوشی بدون قاب هم وارد نمی‌شود، اما گاهی اوقات، شدت اصابت بسیار زیاد است به طوری که حتی ممکن است قاب گوشی نیز آسیب ببیند. در چنین مواقعی، خرید قاب‌های نرم ژله‌ای که بتوانند میزان اصابت شدید را تحمل کنند توصیه می‌شود. شاید بتوان بهترین نوع قاب‌ها را قاب‌های ژله‌ای نرم یا سیلیکونی دانست. این نوع قاب‌ها، معمولاً دارای بدنه بسیار مقاومی هستند که درون آن‌ها از مواد اسفنج مانند نرمی استفاده شده است. بنابراین در صورتی که به گوشی ضربه وارد شود به دلیل بدنه‌ی داخلی نرم این نوع از قاب‌ها، آسیب جدی به گوشی وارد نخواهد شد.

تنوع در ظاهر گوشی با استفاده از قاب موبایل

یکی دیگر از مزایای قاب گوشی، امکان ایجاد تنوع در ظاهر گوشی است. بدون داشتن کاور گوشی هیچ‌وقت نمی‌توان رنگ یا ظاهر گوشی را تغییر داد، اما با خرید قاب گوشی مناسب با ظاهرهای متفاوت، می‌توان تنوع زیادی را برای گوشی خود ایجاد کرد. قاب‌ها این امکان را دارند تا ظاهر گوشی را با شخصیت یا تیپ شخص یکی کنند. تنوع رنگی قاب‌ها به قدری زیاد است که احتمالاً در هنگام خرید با مشکل مواجه خواهید شد. 

فقط به قاب گوشی اکتفا نکنید

درنهایت، لازم است این نکته نیز ذکر شود که قاب گوشی لزوماً وظیفه‌ی محافظت از صفحه نمایش را بر عهده ندارد. پس بهتر است در کنار خرید قاب گوشی، محافظ صفحه نمایش یا گلس گوشی مناسبی را برای گوشی خود خریداری کنید. حتی محکم‌ترین قاب دنیا هم نمی‌تواند زمانی که گوشی از روی صفحه نمایش به زمین اصابت می‌کند، از نمایشگر گوشی محافظت کند. محافظ‌های صفحه نمایش معمولاً قیمت آن‌چنانی ندارند پس بهتر است از مهم‌ترین بخش از گوشی خود با اطمینان بیشتری مراقبت کنید.

انواع قاب گوشی موجود در بازار ایران چیست؟

انواع قاب گوشی در بازار ایران را بر اساس جنس یا طرح نام‌گذاری می‌کنند، اما به صورت کلی به دو دسته قاب‌های نرم و قاب‌های سخت، تقسیم‌بندی می‌شوند که بیشتر افراد از قاب‌های نرم و ژله‌ای استفاده می‌کنند:

  • قاب گوشی ژله‌ای
  • قاب گوشی چرمی
  • قاب گوشی طرح‌دار
  • قاب گوشی سیلیکونی
  • قاب گوشی آکواریومی
  • قاب گوشی پارچه‌ای
  • قاب گوشی خزدار
  • قاب گوشی فلزی
  • قاب گوشی ضدآب
  • قاب گوشی آینه‌ای و...

کاور گوشی از نظر کارایی و یا استایل، دسته‌بندی‌های دیگری مثل کیف گوشی، فیلپ کاور، بک کاور گوشی و… را نیز دارد.

[ بازدید : 61 ]

[ چهارشنبه 1 مرداد 1399 ] 9:01 ] [ نیلوفر مجدی ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]